PMFC – Videoton FC

????????????????????????????????????

Pécsi gólokban gazdag szerda délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak. A Márton Gábor vezette PMFC ma 18:00 órakor játssza első idei Magyar Kupa-mérkőzését, a piros-feketék ellenfele a Videoton FC gárdája.
Így kezd a PMFC a Videoton FC elleni Magyar Kupa mérkőzésen: Gábor - Kónya K., Fellai, Krapecz, Varga (U19) - Hleba, Takács - Károly, Grabarics, Bodor - Hadobás.
Íme a mi vendégek kezdőcsapata: Horváth - Szolnoki, Fiola, Vinícius, Stopira - Barczi, Varga, Hadzic, Bódi - Kovács, Scsepovics.
A korábbi esőfelhők szerencsére már továbbálltak, kellemesen lehűlt a levegő. A pálya ugyan némileg felázott, de játékra alkalmas.
A csapatok már javában melegítenek a pályán, és a lelátók is kezdenek szépen benépesülni.
A mérkőzés játékvezetője Barna Gábor, segítői Kiss Balázs és Nagy Attila.
Vége a bemelegítésnek, néhány perc, és kezdődik a Vidi elleni kupameccsünk.
Érkeznek a csapatok, a mieink piros-feketében, a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára.
0' A mecsekaljaiak kezdték a meccset.
2' Hamar vezetéshez jutottak a vizitálók. Egy átadást követően Scepovic játszotta magát tisztára a tizenhatoson belül, majd 12-ről higgadtan kilőtte a kapunk jobb felét.
5' Nem sokat vártak a mieink a válaszra, távolról, 23-ról Hleba Tamás lőtt el egy labdát, ami ugyan jócskán mellé ment, de azért nagy tapsot kapott a publikumtól.
8' Egy jobbról érkező veszélyes beívelést Gábor Péter húzott le előrevetődve egy fehérvári elől.
9' Bódi Ádám került lövőhelyzetbe mintegy 20 méterre a hazai kaputól, lapos lövését Gábor Péter magabiztosan védte.
12' Hadzic végezhetett el egy szabadrúgást körülbelül 23 méterre a kapuktól. A középpályás remekül tekerte el a sorfal fölött a labdát, amely a bal felső sarokban kötött ki.
15' Varga József lőtt kapu fölé egy lekészített labdát.
20' Hadobás Gergőt próbálták kiugratni a hazaiak, azonban a labda hosszú volt támadóknak, melyet így Horváth Tamás kaparintott meg.
21' Kovács István iramodott meg, majd védőjét lerázva középre tálalt, az érkező Bódi Ádám azonban méterekkel mellé lőtt.
22' Marko Scepovic volt lesen egy beívelésnél.
23' Kónya Kornél mellett Anel Hadzic esett el a tizenhatoson belül, a bokáját fogva, de ez nem volt tizenegyes.
23' Anel Hadzic szorul némi ápolásra, de nincs nagy baja és folytatni tudja a játékot.
26' Bár még bőven van idő hátra a meccsből, de az eddig látottak alapján érvényesülni látszik az erőkülönbség. Ugyanakkor egy jó kontrával könnyedén meglephetjük a vendégeket.
26' Barczi Dávid szélről érkező beadását vágta ki a Fellai József az ötös sarkáról.
30' Hleba Tamás és Varga József ugrottak fel fejelni a térfelünk középén, középpályásunk húzta a rövidebbet, de nem kért ápolást.
31' Bódi Ádám szögletét kivágták, jöhetett az ismétlés, de abban sem volt sok veszély.
32' Szolnoki Roland állta útját egy támadásunknak, a pontrúgást egy balról érkező beadás követett, de túl hosszú lett Bodor Márkónak.
35' Egy hátul eladott labdára Scepovic csapott le, majd könyörtelenül büntetett. A támadó kicselezte kapusunkat és higgadtan értékesítette ajándék ziccerét.
38' Anel Hadzis hozta játékba Kovács Istvánt a 16-oson belül, aki nagyon önzetlenül tovább passzolta a labdát a középen érkező Marko Scepovicnak, ő pedig közelről nem hibázott!
41' A vidi.hu-nak köszönhetően az alábbi linken elérhető élő stream-en keresztül is megtekinthető az meccs: Élő közvetítés
41' A mesterhármasnál tartó Marko Scepovic kanalazását Gábor Péter tornászta ki a léc alól.
45' Első félidő vége.
47' Károly Bálint helyére Bata Kristóf érkezett.
48' A vendégeknél 3 csere is volt a szünetben. Stopira, Vinícius és Scsepovics helyére Nego, Fejes és Feczesin álltak be.
49' Hadobás Gergő került jó helyzetbe, támadónk azonban 20-ról a jobb kapufa mellé lőtt.
50' Feczesin Róbert talált az ötös jobb sarkától a jobb alsónk mellé.
51' A második félidő elején valamelyest kiegyenlített a játék.
54' Varga Tamás, U19-es játékosunk közeli középmagas löketét hárította Horváth Tamás kapus. Szép próbálkozás volt!
55' A nekünk nem kedvező eredménytől eltekintve élvezetes játékkal szolgálnak a felek.
56' Barczi Dávid került szembe Gábor Péterrel, a pécsi kapus nyerte a párharcot.
56' Az aktívan jászó Bodor Márkó beadásáról nem sokkal maradt le Hadobás Gergő.
58' Takács Ákos szólóját követően lőtt mellé.
58' Takács Ákost Dóra Dominik (U19) váltotta.
60' Bódi alapvonali pontrúgásra egy pécsi védőről a lécre pattant, majd onnan kifelé. Jöhetett az ismétlés, de középen lökés történt. Jöhetnek a pécsiek.
64' Barczi kis szögletét Nego tette vissza, majd a játékos élesen a kapunk elő tálalt, szerencsére középen egy Vidi-s sem tudott beleérni.
66' Hleba Tamás hosszan szöktette Bata Kristófot, aki már nem tudta beérni a játékszert a bal szélen.
66' Fellai József lépett oda szabálytalanul Kovács Istvánnak.
67' Bódi Ádám pontrúgása gellert kapott a pécsi sorfalon, szöglet, amit viszont kifejeltek a mieink.
70' Hadobás Gergő ment le, akinek a helyén Havasi Dániel folytatja.
73' Varga Tamás szerelte szabálytalanul Barczi Dávid, aki viszont tettéért nem kapott sárga lapot.
74' Szolnoki Roland sárgult be egy lerántásért. Hazai oldalon pedig még a 60. percben Varga Tamás kapott egy sárga lapot.
80' Nego adott keresztbe jobbról, Bódi szerencsére nem talált kaput.
83' Egy megszerzett labdával Feczesin Róbert tört kapura, elfektette a nedves gyepen megcsúszó Gábor Péter, majd ajtó-ablak helyzete ellenére 14-ről mellé lőtt.
84' Barczi Dávid próbálkozott meg egy átemeléssel, de Gábor Pétert nem lepte meg.
84' Fiola Attila állította meg Bodor Márkót, azonnal járt érte a sárga lap,
86' Havasi Dániel tekerte el a pontrúgást a háromtagú sorfal mellett, kárára a középre tartó labdát megfogta a Videoton portása.
88' Fellai Józsefen akadt fent Varga József, jó helyről jöhetnek pontrúgással a vendégek.
107' A meccs befejeződött.

A PMFC szeptember 14-én 18 órától hazai környezetben látja vendégül az NB I-es székesfehérvári alakulatot.

Mint arról már beszámoltunk, múlt pénteken sorsolta ki a Magyar Labdarúgó Szövetség a Magyar Kupa 6. fordulójának párosításait, Márton Gábor vezette NB III-as labdarúgócsapatunk szeptember 14-én, szerdán az élvonalban szereplő Videoton FC gárdáját látja vendégül a Stadion utcában.

A mérkőzést eredetileg 15:30-ra írták ki, klubunk azonban a Videotonnal közösen – a szurkolókra gondolva – kérvényezte a 18 órás startot. Ezt a labdarúgó szövetség tegnap jóvá is hagyta, így már biztossá vált a kezdési időpont. A presztízstalálkozónak számító összecsapásra elővételben hétfőtől vásárolhatók a hazai, illetve a vendégjegyek. Ezen felül fontos tudnivaló, hogy a PMFC idei szezonbérleteivel megtekinthetők a hazai Magyar Kupa összecsapások is.