A szünet után háromszor is betaláltunk

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia elleni felkészülési mérkőzésünket szép gólokkal nyertük meg 3-0-ra.

NB II-es labdarúgócsapatunk szerda este a szintén a Merkantil Bank Liga 2021/22-es szezonjára készülő Szeged-Csanád Grosics Akadémia gárdáját fogadta harmadik nyári felkészülési mérkőzésén. A rekkenő hőségben kezdődő találkozó első félideje pécsi lehetőségekkel indult, beszorítva saját térfelére a szegedieket, akik nem igazán tudtak veszélyt jelenteni a kapunkra. Ezzel szemben a 35. percben Hegedűs végezhetett el szabadrúgást jobbról, 23-ről leadott gólba tartó lövését azonban Ásványi bravúrral hárítani tudta. Az első játékrész 0-0-s döntetlennel ért véget, ám a fordulást követően még lendületesebb játék mellett több gólt is szereztünk.

A 46. percben Tihanyi lövése kipattant ugyan a szegediek kapusáról, de Bíró közelről a bal alsóba helyezett, 1-0. Két minutummal később Kövesdi szép cseleket követően 8-ról megduplázta előnyünket, 2-0. A 63. percben egy szépen lejátszott akció végén Ivanovic elé passzolták a játékszert, aki 15-ről kissé balról a vállalta el a lövést, ami a bal kapufáról pattant kifelé. Nem sokkal utána Bíró csúsztatásakor is a léc mentette meg a szegedieket, míg a 66. percben a remekül kilépő Tihanyi góljával már 3-0-s előnyre tettünk szert. Ezt követően további lehetőségeink is adódtak, ám a Szeged elleni végeredmény végül nem változott.

Felkészülési mérkőzés
Pécs, PMFC Stadion, 150 néző. Vezette: Barna Gábor.
PMFC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3-0 (0-0)
Gsz.: Bíró (46.), Kövesdi (48.), Tihanyi (66.)

PMFC 1. félidő: Helesfay – Sági, Króner, Dávid, Katona – Svedyuk, Bartha (Turi, 33.), Nikic (Kövesdi, 33.), Hegedűs – Adamcsek, Szabó.

PMFC 2. félidő: Bukrán – Sági Króner, 60.), Rácz, Futó, Preklet – Keresztes, Turi (Tölgyesi, 60.), Kövesdi (Hursán, 60.), Ivanovic – Tihanyi, Bíró. Vezetőedző: Vas László.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1. félidő: Ásványi – Ódor, Tóth, Lippai, Bitó – Gréczi, Lestyán, Simon, Kóródi – Gajdos, Germán.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2. félidő: Molnár – Ódor (Kapic, 78.), Vári, Vidnyánszki, Bitó – Gréczi (Gál, 78.), Orosz, Farkas, Dobronoky (Murár, 78.) – Dobos, Haruna. Vezetőedző: Dragan Vukmir.

Fénykép: Kurdi József/pmfc.hu