GYULAI TERMÁL FC – PMFC

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak! Az NB III Közép-csoportjának 9. fordulójában a PMFC a Várfürdő-Gyulai Termál FC vendégeként lép pályára.
Íme a kezdőcsapatunk: Gábor - Fekete, Erőss, Fellai, Varga - Turi - Károly, Koller, Kiss P., Schmidt - Hadobás.
Cseréink: Somogyi, Krapecz, Kónya K., Horvát, Takács, Kónya D., Havasi.
Gyulán egész kellemes az idő, igaz némileg felhős az ég. A körülményekre viszont nem lehet különösebb panasz.
Az id. Christián László Városi Sporttelep székekkel, padokkal felszerelt fedett lelátóval is rendelkezik. A játékteret pedig salakos futópálya veszi körül, a pálya talaja pedig majdnem tökéletes.
A csapatok nemrég elkezdték a bemelegítést, ami viszont meglepő, hogy igencsak egyedül vagyunk a nézőtéren.
A találkozó érdekessége, hogy egyik gárda vezetőedzője sem ülhet le erre a meccsre a kispadra. Márton Gábor és Őze Tibor ugyanis egy-egy meccses eltiltásukat töltik le.
A két alakulat tabellán elfoglalt helyezése alapján egyértelműen a baranyai piros-feketék az esélyesei a 15:00 órakor kezdődő találkozónak.
Az összecsapás játékvezetője Antal Péter, segítői pedig Szvetnyik Bence és Molnár Alex.
Érkeznek a csapatok, a hazaiak tiszta kékben, a pécsiek pedig hagyományos piros-fekete szerelésükben játszanak.
Gyászszünet előzi meg a kezdést, a gyulaiak egy korábbi utánpótlástrénerükre emlékeztek meg.
0' A mieink kezdték a találkozót, s rögtön támadásba is lendültek.
2' A helyszínen eddig erősen családias a hangulat, csak a szotyi héjának zaját lehet hallani.
3' A mecsekaljaiak az éjszakát Békéscsabán töltötték, onnan jöttek át a meccs előtt pár órával Gyulára.
4' Nagy meglepetésre a házigazdák előtt adódott az első lehetőség. Balogh Milán tört szabdon kapura, majd 17-ről a háló jobb felébe célzott, Gábor Péter azonban szögletre tolta a játékszert.
7' Némileg átvették a kezdeményezést a kék mezesek.
9' Nagy Erik baloldali szabadrúgását Styecz Milán csúsztatta kapura, de már előtte lest jelzett a partjelző.
10' Styecz Milán gurított a kapunkba, de szerencsére les miatt érvénytelenítette a találatot a játékvezető. Mindenesetre figyelemére méltó az iménti két hazai kísérlet.
14' Schmidt Zsolt kapott sárga lapot, mert a játékvezető szerint feldobta magát a tizenhatoson belül. Valójában büntetőt kellett volna ítélni a pécsiek javára...
15' Károly Bálint balszélről beadott szabadrúgását kifejelték a tizenhatos csücskétől.
17' Schmidt Zsolt remek ütemben adott be a kapu elé egy labdát, Hadobás Gergő elől azonban még eltudták kanalazni a játékszert.
18' Veszélyesen szállt a hosszú fel egy pécsi szöglet, sokan már gólt láttak, de utána sikerült felszabadítaniuk a hazai védőknek.
21' Óriási ziccer maradt ki. Egy balról beadott labdát az ötösről Fellai József csúsztatott meg a kapu felé, de Harman József hálóőr reflexszerű mozdulattal megfogta valahogy a játékszert.
24' Egyre jobban jönnek vissza a pécsiek, az elmúlt percekben látottak alapján lassan érkeznie kell a gólnak.
25' Schmidt Zsoltot rántották le, jó helyről végezhetünk szabadrúgást.
26' A jó rúgótechnikájáról ismert Károly Bálint vállalta el a szabadrúgást elvégzését 25-ről, labdája jól csapódott lefelé, csak sajnos középre tartott.
30' A gyulaiak kifejezetten szervezetten védekeznek. Kérdés, mire mennének, ha egy kicsit gyorsítani tudnának a pécsiek az iramon.
31' Koller Krisztián állították meg lesen.
32' Katona György sárgult be Koller Krisztián lerántásáért.
33' A megítélt távoli szabadrúgást Károly Bálint tűzte rá, sajnos fölé ment egy méterrel.
34' Koller Krisztián indította Schmidt Zsoltot, aki balról remekül tálalt a kapu előterében érkező Kiss Patrik elé. Születésnapos játékosunk elől azonban még az utolsó pillanatban eltudták pöckölni a játékszert.
35' A gyulaiak első szögletét Nagy Gergely csavarta kapu elé, de Fellai József könnyedén a mezőnybe fejelte labdáját.
37' Gábor Péter a gólvonalon fogott meg egy ötösről megcsúsztatott labdát. Óriási védés volt!
39' Zámbori Dániel kezezett, tizenegyessel jöhetünk!
40' GÓÓÓL! Koller Krisztián nagyon pazarul pörgetett a kapu jobb felébe tizenegyesből, 0-1!
41' A vezetés megszerzése előtt nem sokkal megérkeztek a pécsi szurkolók, akiket a főlelátóról csak hallunk, de nem látunk. A PMFC-s tábort ugyanis kitakarja egy grandiózus méretű fal.
42' Ha büntetőből is, de abszolút megérdemelten vezetnek a baranyai piros-feketék.
45' Első félidő vége.
Érkeznek a csapatok a második félidőre.
45' Kiss Patrik helyére Kónya Dávid érkezett.
46' Ferenczi Máténak villant a piros lap a tizenhatos előtti lerántásért. Emberelőnyben folytathatjuk.
51' Okos István ment le a hazaiaknál, aki helyett Kerekes István lépett a pályára.
53' Egy hazaadott labda Harman József kapus lábán pattant fel, s vészesen közelített a gólvonal felé. A portás ha nem is az élete árán, de menteni tudott.
56' Turi Tamás szöglete elszállt Károly Bálint feje felett, mögötte viszont Hadobás Gergő érkezett, akinek lövése a jobb kapufát érintve ment mellé.
60' Turi Tamás húzódott befelé jobbról, majd pedig el is vállalta a lövést, ami azonban elkerülte a Gyula kapuját.
61' Balogh Milán hámozta át magát nagy nehézségek árán a pécsi védelmen, 17-ről alig lőtt el a keresztléc fölött.
63' Sryecz Milán helyett Burai Dávid ékezett.
65' Második cseréjét is kihasználja a Pécs: Hadobás Gergő jött le, akit Horvát Gábor vált.
68' Kerekes István közeli fejesét Gábor Péter fogta meg bravúrral.
70' GÓÓÓÓL! Ott a második! Schmidt Zsolt passzát követően Kónya Dávid adott be jobbról, a labda Károly Bálintnak volt a legjobb, aki közelről nem hibázott,0-2!
72' Ismét Kónya Dávid jeleskedett egy beadásban, de a labda hosszú volt Schmidt Zsoltnak.
73' GÓÓÓL! Balról Károly Bálint pörgetett a kapu felett a háló jobb felébe, 0-3!
76' A duplánál járó Károly Bálint tekert balról egy távoli szabadrúgást nemsokkal a jobb felső sarok mellé.
77' Utolsó csere a PMFC-nél: Varga Tamás jött le, Kónya Kornél pedig be.
80' Koller Krisztián lépett ki remek ütemben, elfektette a kapust, majd ballal a háló közepébe passzolta a játékszert, 0-4!
84' Nem sokon múlott az ötödik gólunk, amit jobbról Kónya Dávid lőtt el keresztbe a kapu előtt.
86' A végére teljesen összezuhantak a gyulaiak, akik ellen szinte csak egykapura játszunk.
87' Ott az ötödik is! Remek támadás végén Kónya Dávid iratkozott fel megérdemelten a góllövőlistára, 0-5!
91' GÓÓÓL! Nem maradt el a slusszpoén, Turi Tamás talált be szabadrúgásból, 0-6!
103' A meccs befejeződött.