PMFC – SZENTLŐRINC SE

2-1

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak. Az NB III Közép-csoport 8. fordulójában a PMFC a szintén baranyai rivális Szentlőrinc SE gárdáját látja vendégül, 16:00 órai kezdettel.
Íme a kezdőnk: Gábor - Fekete, Erőss, Fellai, Varga - Horvát, Turi - Bodor, Koller, Károly - Havasi
Cseréink: Somogyi, Kiss P., Hleba, Grabarics, Schmidt, Kónya D., Hadobás
A PMFC Stadion kapui és jegypénztárai már nyitva állnak, remek az idő, úgyhogy várjuk minden szurkolónkat!
Sajnálatos hír, hogy a tegnapi nagy folyamán csapatunk védője, Szabó Richárd bokatörést szenvedett. Focistánkat ma délelőtt megműtötték Mohácson, ahol jelenleg is lábadozik. Várhatóan fél éves kihagyás vár rá, úgyhogy ezúton is mielőbbi felépülést kívánunk Szabó Richárdnak!
Csapatunk nemrég elkezdte a bemelegítést, ugyanakkor érkeznek a szentlőrinciek is.
Szép lassan kezd benépesülni a lelátó, de még van idő a kezdésig.
0' A találkozót a szentlőrinciek kezdték.
1' Korábbi játékosunk, Tóth Adrián jegyezte a meccs elő kapu felé irányuló lövését, amit Gábor Péter szögletre paskolt.
2' A mieink szokásos piros-fekete, a vizitálók pedig tiszta fehér szerelésükben játszanak.
4' A PMFC felnőtt csapatában első bajokiját játszó Varga Tamás mentett bedobásra.
4' Váratlanul 11-eshez jutott a Szentlőrinc.
6' Vezet a Szentlőrinc. Füredi Szabolcsot buktatták a büntetőterületen belül, a 11-est maga a sértett értékesítette, aki a jó irányba vetődő Gábor Péter mellett a bal alsóba rúgta a labdát, 0-1.
9' Tóth Adriánt zavarták meg védőink a tizenhatos előterében, még mielőtt elrúgta volna a labdát. Újabb szöglet, de ezt is kivédekezték a pécsiek.
12' Királyházi Bencét ugratták ki a jobboldalon, Gábor Péter azonban előbb ért ki kapujából a labdára.
13' Havasi Dánielt látta lesen Kovács Gábor Péter játékvezető.
14' Bodor Márkó lábát húzta el Kalmár Zsolt, balról végezhetünk pontrúgást.
16' Károly Bálint csavarta a jobb alsó sarok irányába a labdát, de a gólba tartó játékszert Ambrusics Róbert nagy bravúrral kiszedte.
17' Károly Bálint ellen követtek el szabálytalanságot a büntetőterületen belül, ám a játékvezető sípja néma maradt.
20' Jobbról Bodor Márkó adta be a labdát a szentlőrinci kapu elé, de ott sajnos nem tartózkodott hazai játékos.
21' Horvát Gábor sárgult be.
23' Havasi Dániel fordult kapura 20-ról, sajnos középre tartó löketét megfogta a vizitálók hálóőre.
24' A vendégektől Turi Tamás fejelhetett nagy ziccerben, de a pécsi portás résen volt és felszedte a közelről lebólintott labdát.
24' A PMFC-s Turi Tamás távoli átlövése szállt fölé úgy 30-ról.
27' A jobboldalon Bodor Márkó szöktette hosszan saját magát, a tizenhatos vonalánál összezártak előtte a védők, de a játékvezető ezért sem ítélt 11-est.
27' A játékvezető elküldte a kispadtól a PMFC vezetőedzőjét, Márton Gábort. Kissé követhetetlen a bíráskodás.
29' Ráférne a mecsekaljaiakra egy kis biztatás, a pécsi B-közép azonban valamiért még nem hallatta hangját.
30' Havasi Dániel lövése ment el fél méterrel a jobb kapufa előtt. Óriási helyzet maradt ki!
34' Károly Bálint szabadrúgása balról nem volt rossz. Az igazat megvallva remekül csapódott a szentlőrinci háló bal felének irányába, de Ambrusics Róbert résen volt és kiöklözte a labdát.
37' Kisebb nyomást helyeztünk a vendégek védelmére, de sajnos jól állták a sarat Branislav Bulatovics tanítványai.
40' Egy hosszan előrevágott labdát Erőss Csaba csúsztatott szerencsétlen mozdulattal szögletre. A sarokrúgásából nem lett semmi különös.
40' Most a mieink jöhettek szöglettel. Károly Bálint balról remekül ívelt középre Bodor Márkó viszont mellé csúsztatta a labdát.
41' Horváth Péter került helyzetbe és lőhetett ideális távolságból, szerencsére viszont csúnyán fölé vágta a vendégek focistája.
44' Füredi Szabolcs részesült sárga lapos figyelmeztetésben.
45' Károly Bálint szabadrúgásara nem tudott reagálni a vendégek kapusa, 1-1!
46' Első félidő vége.
A szünetben cserélt a PMFC: Bodor Márkó helyére Schmidt Zsolt érkezett.
48' Átvettük a vezetést! Bodó rántotta le Kollert a büntetőterületen belül, amit maga a sértett értékesített, 2-1.
49' Bodó kapott sárga lapot szabálytalanságáért.
53' Károly Bálint passzát követően Koller Krisztián tört kapura életveszélyesen, kissé jobbról el is lőtte a labdát, ám a vendégek hálóőre óriási bravúrral mentett.
53' Horvát Gábort Hleba Tamás váltja.
54' Nagy szerencsénk volt, ugyanis Horváth Péter elé került a labda, aki óriási ziccerben félfordulatból fölé vágta a játékszert.
58' A pécsiek közül Varga Tamás is besárgult.
59' Tóth Adriánt keresték a kapunk torkában egy felívelt labdával, de Gábor Péter gyorsabban reagált és magabiztosa lehúzta a játékszert.
59' Ismét kapusunknak kellett megtornáztatnia magát.
62' Schmidt Zsolt emelt mellé, de már ezt megelőzően lesen vette át a labdát.
65' Schmidt Zsolt és Göblyös Krisztián szerencsétlen találkozóját követően a vendégjátékos jobb vádlija kapott görcsöt. Nem került sor orvosi ápolásra.
65' Játékvezetői labdával folytatódott a meccs, amit Koller Krisztián nagyon sportszerűen visszarúgott a vendégeknek.
68' Havasi Dániel helyére Kónya Dávid érkezett. Ez volt a pécsiek harmadik, egyben utolsó cserelehetősége.
68' A vendégektől Turi Tamást kell ápolni,
69' Horváth Péter veszélyes szabadrúgását Gábor Péter hatástalanította.
70' Kónya Dávid harcolt ki egy szögletet.
71' Turi Tamás jobbról elvégzett sarokrúgását Ambrusics tolta ki a mezőnyben.
72' Királyházi Bencét Reith Renátó váltotta.
73' Fellai József részesült sárga lapos figyelmeztetésben.
74' Az igen akítv Horváth Péter lövését Gábor Péter hárította vetődve.
76' Kissé kemény a vendégek játéka, Kollert és Turit is letarolták, de a játékvezető nem egyik esetért sem lapot.
77' Micsoda játék! Károly, Hleba és Kónya lövését is hárították a vendégek a gólvonal előtt!
78' Jöhet egy újabb sarokrúgás, Kónya Dávidnak köszönhetően.
79' Ezúttal is Turi Tamásra bízták a jobboldali szögletet, ami viszont hosszú lett.
82' Jobbról Kónya Dávid tálalt a hosszú felé érkező Schmidt Zsoltnak, csakhogy Ambrusics lábbal még eltudta pöckölni szélsőnk elől a játékszert.
84' Horváth Péter ment le, helyére pedig Domonkos Csaba érkezett.
86' Remek kontrát vezettek a mieink. Kónya Dávid ismét Schmidt Zsoltot kereste passzával, aki lábujjheggyel még bele tudott pöckölni a földön, de sajnos mellé ment ez is.
90' 2 perc a jelzett hosszabbítás.
92' A vendégek Turi Tamása lőtt fölé egy lekészített szituációból.
93' Kónya Dávid szúrta rá 18-ról, Ambrusics védett.
111' A meccs befejeződött.