PMFC – Szolnoki MÁV FC

2-1

Pécsi gólokban gazdag szerda estét kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Merkantil Bank Liga 31. fordulójában a tabella 4. helyén álló PMFC a 10. pozícióban tanyázó Szolnoki MÁV FC-t fogadja a Stadion utcában.
Az előző játéknapon Vas László vezette együttesünk 4-1-re győzött Siófokon, míg a szolnokiak odahaza 0-0-ra végeztek a Kaposvár ellen.
A 18:15-kor kezdődő összecsapás játékvezetője Németh Ádám, segítői Kovács II. Gábor és Aradi József, míg a tartalék játékvezető Szőts Gergely..
Így kezdőnk a Szolnok ellen: Helesfay - Króner, Rácz, Preklet, Katona - Grabant, Futó, Bartha, Hegedűs - Geiger, Adamcsek
Cserejátékosaink: Hermány, Németh, Kónya, Keresztes, Szabó, Gajág, Tihanyi, Archie, Bitizi-Pócsi, Bischoff, Bajner, Tölgyesi
A csapatok nemrég elhagyták az öltözőt és kezdetét vette a bemelegítés a pályán.
A két csapat őszi odavágóját Preklet Csaba 88. percben szerzett fejesgóljával nyertük meg 1-0-ra a Tiszaligeti Stadionban.
A mai a két csapat 11. másodosztályú találkozója, az eddigi mérleg 5 piros-fekete győzelem, 3 döntetlen és 2 szolnoki siker. A gólarány 16-7 a javunkra!
A Szolnoki MÁV FC kezdője: Molnár-Farkas - Szekszárdi, Horgosi, Kovács O., Tamás L., Kotula - Rokszin, Kónya M., Tisza - Csirmaz, Novák. Vezetőedző: Csábi József.
Érkeznek a csapatok! A PMFC piros-feketében, míg a Szolnok tiszta fehér szerelésben játszik.
A Szolnok kezdte a találkozót.
3' Adamcsek balról, távolról elvégzett szabadrúgását Molnár-Farkas öklözte ki.
4' Kónya buktatta Adamcseket a tizenhatoson belül, 11-es a javunkra!
5' GÓÓL! A büntetőt Adamscek a jobb alsóba vágta, 1-0!
Adamcsek góljával beérte a házi góllövőlistán a szintén 8 találatnál járó Geigert.
15' Novák veszélyeztetett, de Helesfahy hárított. Rokszin szögletét Horgosi fejelte csúnyán mellé.
17' Második szolnoki szöglet, ami Helesfaynak csemege volt.
20' Rokszin volt lesen a partjelző szerint.
23' Katona beadását követően Hegedűs tört be a tizenhatosra balról, egy szolnoki védő azonban fedezni tudta a labdát középpályásunk előtt.
24' Hegedűs fogatta meg a labdát, majd beadását Geiger fejelte mellé.
Nem lehet panasz a mérkőzés eddigi iramára.
27' Adamcseket buktatták a balszélen, szabadrúgása élesen tekeredett a rövid felé, Preklet elől azonban kifejelték a labdát.
31' Hegedűs jobbról a hosszú felé átrúgott pontrúgása volt pontatlan Preklet számára.
34' Novák ugratta ki remekül Csimazt, akit ziccerbe vezethette a labdát, de Króner parádésan visszaért és szerelt. Majd Prokszin lövését Helesfay fogta meg középen.
40' Hegedűs szerzett labdát a szolnoki kapu előterében, középre passzát Adamcsek lőtte rá, de Molnár-Farkas hatalmasat védett, majd a kipattanót Hegedűs rúgta rá, amit ismét a vendégkapus blokkolt.
43' A letámadó Geiger lepte meg Molnár-Farkast, Adamcsek hozta el a labdát, amit támadónk laposan ellőtt a kapu előtt. Hatalmas ziccer maradt ki!
45' Első félidő vége.
45' Hegedűs helyett Kónya, míg a vendégeknél Szekszárdi helyett Imres folytatja.
47' Csirmaz kifejelt szögletét követően Kónya szólózott egészen a szolnoki tizenhatosig a labdával, ahol azonban Rokszin megakasztotta az ellentámadást.
49' Grabant a balösszekötő helyéről egy cselt követően 19-ről a bal alsó sarok mellé lőtt. Nem sokkal tévesztett célt a kísérlet.
57' Kettős csere: Geiger helyett Tihanyi, míg Bartha helyett Tölgyesi folytatja.
58' A szolnokiak vezetőedzője, Csábi József kapott sárga lapos figyelmeztetést.
60' Novák esett el Preklet mellett a tizenhatosunkon belül, Németh játékvezető 11-est ítélt a Szolnok javára.
61' Rácz kapott sárga lapot.
61' Egyenlített a Szolnok! Novák a jobbra vetődő Helesfay mellett a háló bal felébe rúgta a labdát., 1-1.
65' Adamcsek helyett Bajner állt be.
67' Szabadrúgást követően Preklet elé került egy kipattanó labda, védőnk kissé balról, 14-ről a rövid felsőt vette célba, de Molnár-Farkas nagyot vetődve hárítani tudott.
68' Kónya 18-ről leadott lapos lövése szállt el keresztbe a jobb alsó mellett.
71' Rokszin helyett Bárdos folytatna a szolnokiaknál.
73' Tisza kapott sárgát.
75' Tihanyi éles szögből próbálkozott, lövését Molnár-Farkas védte a bal kapufánál.
77' Kónya Márk lövése 18-ról egy pécsi játékoson pattant meg, a labda a bal felső mellett hagyta el a játékteret.
82' Tihanyi lépett ki a leshatáron, egészen a szolnokiak ötösének bal csücskéig vitte a labdát, ahol Molnár-Farkas mellett elterült, ám a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
84' GÓÓÓL! Tihanyi lépett ki középen és a kapus felett a hálóba pörgette a labdát, 2-1!
89' Grabant helyett Németh állt be.
89' Novák elől Helesfay gyűjtötte be a labdát.
90' A mérkőzés végén legalább 3 percet hosszabbít a játékvezető.
109' A meccs befejeződött.