ÚJBUDA LABDARÚGÓ KFT – PMFC

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak. Az NB III Közép-csoport 11. fordulójában a PMFC a Budafoki MTE otthonában lép pályára, 14:30-tól.
Íme a mai kezdőnk: Gábor - Fekete, Krapecz, Fellai, Takács - Turi - Kónya D., Károly, Koller, Schmidt - Hadobás.
Cseréink: Somogyi, Hleba, Kónya K., Horvát, Bodor, Grabarics, Kiss P.
Kifejezetten kulturált sporttelep fogadja a pécsieket. A látottak alapján Budafokon épül-szépül a lelátó és a pálya környezete.
A találkozó játékvezetője Nazsa Tamás, segítői Pápai Zoltán és Berecz Attila.
A Prukner László vezette házigazdák kezdőjében több korábbi NB I-es játékos is helyet kapott. Például Grúz Tamás, Margitics Andor, Oláh Lóránt és Ladányi Tibor.
Érkeznek a mai mérkőzés főszereplői a kezdőkörbe. A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a mieink pedig tiszta pirosban játszanak.
Jelenleg közel százan lehetünk a lelátón, köztük a rivális Méhkeréki SE játékosaival, akik holnap az FTC II. vendégeként játszanak majd bajnoki meccset.
0' A találkozót a PMFC kezdte.
A papírforma szerint a házigazdák vették kezükbe az irányítást.
3' Egy beadás után nem figyelt a pécsi védelem, Khiesz Kornél pedig cipőheggyel még beletudott suhintani a labdába, ami szerencsére mellé ment.
4' Éledeznek a piros mezes baranyaiak, Schmidt Zsoltot azonban lesen állították meg a szélen.
5' Kovács Dávid jobbról elvégzett távoli szabadrúgása Gábor Péter kezei közé csavarodott.
7' Időközben megérkeztek labdarúgócsapatunk szurkolói is, akik egyenlőre még nem hallatják hangjukat.
10' Vezetnek a hazaiak. Kovács Dávid jobbról érkező átívelését Vankó Imre vágta balról a hosszú alsóba, 1-0.
14' Egy kiugratást követően Hadobás Gergő tört be harciasan a budafokiak kapujának előterébe, majd középre szándékozott passzolni, ám szerelni tudták a védők.
15' Turi Tamás ívelt be Schmidt Zsoltnak, Abu Attila azonban gyorsabb volt és lehúzta a labdát szélsőnk elől.
17' Az elmúlt percekben mezőnyfölényben játszottak a mecsekaljaiak.
19' Vankó Imre szögletét kifejelte Fellai József, a labdát begyűjtötték a hazaik, majd egy veszélyes átlövésről Grúz Tamás maradt le.
22' A Budafok térfelén zajlik a játék, akik azonban szervezetten védekeznek.
25' Egy ellenakció során Oláh Lóránt lábára varázsolták a labdát, de a rutinos támadó Fekete Marcell szorításában nem tudott vele kapura fordulni.
26' Veszelinov Vladimir sárgult be Kónya Dávid buktatásáért.
28' Kovács Dávid végezhet szabadrúgást a tizenhatos bal oldalvonalától.
30' Gábor Péter nagyon rosszul helyezkedett, megítélt a szabadrúgást pedig Kovács Dávid ívelte balról a kapu rövid oldalába, 2-0.
31' Nem kifejezetten emelkedik ki a Budafoki MTE csapata, de a hazaiak mindkét hibánkat gólra váltották.
35' Tíz perc van még az első félidőből. Az eső ugyan megkímélt minket, de a góleső nem, ugyanis a hazaiak 2-0-ra vezetnek ellenünk.
36' Turi Tamás kapott sárga lapot Vankó Imre visszahúzásáért. Lapok tekintetében 1-1 az állás.
38' A sárga lapot követő szabadrúgást Kovács Dávid lőtte el 30-ról, a labda a bal alsó irányába szállt, de Gábor Péter vetődve védte a gólba tartó löketet.
38' Takács Ákos szögletét Abu Attila húzta le magabiztosan.
40' Nem mondhatni, hogy nem tesznek meg minden a pécsiek a szépítés érdekében, de a Budafoki MTE tizenhatosánál valamiért elfogy a lelkesedés.
42' Mik maradtak ki. Egy labdavesztést követően a hazaiak villámgyorsan indultak meg létszámhátrányban, Gábor Péter egyszer hatalmas bravúrral védett, másodjára pedig a kapufa mentett Vankó Imre ismétlésénél.
44' Eddig tartott a viszonylagos jó idő, rákezdett az eső. A pécsi szurkolókat ez nem különösebben zavarja, akik ugyanis félmeztelenül éltetik kedvenceiket.
44' Első félidő vége.
Még szólnak a Republik klasszikusok a Budafoki MTE sporttelepén, a játékosok és a játékvezetők viszont már készen állnak a folytatásra.
45' A szünetben egyik oldalon sem cseréltek.
46' Az eső csaknem akar alábbhagyni, a csúszós gyep a gyors támadásairól ismert hazaiknak kedvez inkább.
47' Egy felszabadított labda Margitics Andor elé került, aki nagy ziccerben lőtt, de Gábor Péter testtel belevetődve hárítani tudott.
48' Most aztán igazán rázendített az eső, nem valami barátságos az időjárás.
49' Károly Bálint és Kónya Dávid cselezte túl magát, oda a lehetőség.
50' Takács Ákost részesítette sárga lapos figyelmeztetésben Nazsa Tamás játékvezető.
51' Vég Bence tette be a szögletet jobbról, Khiesz Kornél bólintása viszont jócskán mellészállt.
52' Oláh Lóránt kér ápolást, akin az oldalvonalon kívül segítenek.
53' Cserél a Pécs: Hadobás Gergő helyére Bodor Márkó állt be.
54' Schmidt Zsolt lesen csúsztatta meg a Takács Ákostól kapott labdát.
56' Veszelinov Vladimir jobbról betett labdáját Kovács Dávid rúgta mellé félollózós mozdulattal.
59' Takács Ákos szabadrúgását Huszty Dániel fejelte ki az oldalvonalon kívülre.
60' Takács Ákosra ezúttal egy szöglet elvégzése jutott, de a kapu elé betett labdáját Abu Attila húzta le.
61' Vég Bence sarokrúgása mindenki felett elcsavarodott, jöhetnek a pécsiek. Károly Bálint tette volna középre a labdát, de Khiesz Kornél becsúszva mentett.
64' Szomorú leírni, de a pécsiektől eddig még egy kaput eltaláló lövést sem jegyezhettünk fel. Enélkül pedig nehéz lesz legalább szépíteni.
66' Újabb pécsi csere: Schmidt Zsoltot Kiss Patrik váltotta.
68' Károly Bálint és Margitics Andor szorul ápolásra.
70' A baranyaiak becsülettel küzdenek, hajtanak, de az erősebb játékerőt képviselő Budafoki MTE ellen ma nem megy igazán.
73' Cserélnek a budafokiak: Margitics Andor helyére az eredetileg a kezdőbe nevezett Ladányi Tibor állt be.
76' Negyed óra van még hátra a rendes játékidőből, a házigazda Budafoki MTE együttese továbbra is 2-0-ra vezet a PMFC ellen.
78' Valami igazán váratlant kellene húzniuk a baranyaiaknak ahhoz, hogy szépíteni tudjanak.
82' Szürke és esős időben, eseménytelen második félidőt produkálnak a felek. Prukner László csapatának mintha elég lenne az első félidőben rúgott két gól.
83' Óriási pécsi helyzet maradt ki! Koller Krisztián önzetlenül továbbtette sarokkal a labdát Bodor Márkónak, aki elől Abu Attila mentett bravúrral.
84' Utolsó cseréjét is kihasználja Márton Gábor: Turi Tamás helyére Horvát Gábor lépett a pályára.
85' Kovács Dávid sárgult be a Budafokból.
86' Az első gól szerzője, Vankó Imre helyére Nagy Dávid érkezett.
86' Koller Krisztián volt lesen.
88' Újabb hazai csere: Kovács Dávid helyére Fekete Máté állt be.
90' Nazsa Tamás játékvezető három perccet hosszabbít. Ennyi idejük van még a mieinknek a szépítésre.
92' Lassan már minden piros mezes pécsi a hazaiak térfelén. Kónya Dávid beadását Abu Atiila húzta le Koller Krisztián elől.
106' A meccs befejeződött.